این ‌شماره: میلاد عرفان‌پور

فردا که شود فراغتی خواهم داشت

نویسنده: بهناز سعیدی
اصولا شیرازی بودن به تنهایی می‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای برای شاعر شدن باشد، به این مساله مداح بودن پدر میلاد عرفان‌پور را هم اضافه کنید تا بفهمید شروع شعر گفتن او در هفت سالگی و برگزیده شدن او در جشنواره خوارزمی در ۱۸ سالگی تعجبی ندارد. به گفته خودش، دوبیتی‌های محلی که مادربزرگ میلاد برایش می‌خوانده هم اثر مهمی بر شاعر شدن او داشته...
اصولا شیرازی بودن به تنهایی می‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای برای شاعر شدن باشد، به این مساله مداح بودن پدر میلاد عرفان‌پور را هم اضافه کنید تا بفهمید شروع شعر گفتن او در هفت سالگی و برگزیده شدن او در جشنواره خوارزمی در ۱۸ سالگی تعجبی ندارد. به گفته خودش، دوبیتی‌های محلی که مادربزرگ میلاد برایش می‌خوانده هم اثر مهمی بر شاعر شدن او داشته. عرفان‌پور که متولد ۱۳۶۷ است در دانشگاه امام صادق (ع) فرهنگ و ارتباطات خوانده. اولین مجموعه شعرش به نام «از شرم برادرم» را سال ۸۵ منتشر کرده و هفتمین کتابش با نام «از آخرمجلس» در نمایشگاه کتاب سال ۹۴ رونمایی می‌شود. آقای شاعر که بین اهالی شعر به خاطر رباعی‌هایش معروف شده تعدادی از سوالات ما را با آخرین رباعی‌هایش جواب داده. از رباعی‌های معروف او می‌توان به «پاییز بهاری است که عاشق شده است» اشاره کرد که عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌هایش هم هست.
 اگر آخرین بازمانده زمین باشید چه کار می‌کنید؟
به یاد انیمیشن وال‌ای افتادم با این سوال...
   می‌خواهید به سیاره دیگری سفر کنید. فقط می‌توانید یک چیز با خودتان ببرید، چه چیزی را همراه‌تان برمی‌دارید؟ چرا؟
حتما قرآن را خواهم برد، کسی با قرآن تنها نمی‌ماند.
    یک دزد به ماشین‌تان دستبرد زده، ترجیح می‌دهید تلفن همراهتان را برده باشد یا ۱۰ میلیون تومان پول نقدی که توی داشبورد بود؟ چرا؟
تلفن همراهم را ببرد به اندازه ۲۰ میلیون تومان فراغت پیدا خواهم کرد!
   یک جمله، شعر، ذکری هست که موقع نگرانی‌ها آرامتان کند؟ چه جمله‌ایست؟
و من یتق‌الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه...ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code